21 mei 2025
Scholen
Jongeren
Ik ben Chenoa. Ik studeer Informatiebeheer aan de Arteveldehogeschool en zit in het tweede jaar van mijn opleiding. Ik mocht de afgelopen periode (voorjaar 2025) stage lopen bij de erfgoedcel van COMEET.
Omdat ik niet was geslaagd voor mijn vorige stage, moest ik dit semester op zoek gaan naar een nieuwe stageplaats. Omdat ik niet had verwacht dat ik opnieuw stage moest lopen, ben ik later begonnen met zoeken. Ik heb verschillende plaatsen gemaild, waaronder Cultuurhuis Herbakker in Eeklo. Zij konden mij echter geen stageplaats aanbieden, maar adviseerden mij om contact op te nemen met hun buur COMEET om te horen of zij mij een plek konden aanbieden. Ik mocht langskomen voor een gesprek en na dat gesprek mocht ik beginnen aan mijn stage bij COMEET.
Zij hebben mij uitgelegd wat het project ‘De Abdijendans’ inhoudt, naar aanleiding van 800 jaar Abdij Oosteeklo. Ze wilden in de zomerperiode een bewustwordingscampagne op sociale media creëren, maar hadden zelf geen tijd om bronnen te raadplegen. Dus dat mocht ik doen voor het project.
Bij COMEET heb ik gewerkt aan bronnenonderzoek voor het project ‘De Abdijendans’. Daarbij heb ik verschillende bronnen geraadpleegd, zowel online als fysiek. Ik ben altijd al geïnteresseerd geweest in geschiedenis, cultuur en erfgoed, dus ik vond het geweldig om onderzoek te doen naar de geschiedenis van de streek. Dankzij deze stage heb ik veel geleerd over de plaatselijke abdijen en het Meetjesland beter leren kennen.
Ik kwam terecht in een kleine organisatie met fijne collega’s. In het begin observeerde ik en wachtte ik af hoe de zaken bij COMEET verliepen. Maar naar het einde toe ben ik wat losser geworden. Door de korte stage was het moeilijk om met iedereen een band op te bouwen en de (deel)werkingen van COMEET goed te leren kennen. Wel heb ik er flarden van meegekregen.
Ik heb bij COMEET zeker een leuke stage gehad. Ik ben blij dat ik heb kunnen bijdragen aan de bouwstenen van het project ‘De Abdijendans’. Door dit project heb ik nog meer waardering gekregen voor geschiedenis, cultuur en erfgoed, ook van de lokale streek.
Wil je graag op de hoogte blijven?