06 mei 2025
Artiesten
Cultuur- en erfgoedpubliek
Het is bijna Atelier in beeld, hét jaarlijks opendeurweekend van kunstateliers in Vlaanderen en Brussel. Tijdens het open atelierweekend krijgen bezoekers op 17 & 18 mei 2025 toegang tot ateliers van Meetjeslandse kunstenaars die er hun eigen werk tentoonstellen.
Vijf weken lang zetten we enkele van de 50 deelnemende ateliers uit onze regio in de kijker. Op 17 & 18 mei 2025 kan je hun atelier bezoeken tijdens het weekend van Atelier in beeld.
Bezoek Andrée haar kunstatelier in Lovendegem, Lievegem.
Andrée had al sinds haar kinderjaren de droom om kunstschilder te worden. Ze houdt van een magische of mysterieuze sfeer en haar kunst is voortdurend in evolutie. “Ik heb veel schetsen op papier gemaakt, onmiddellijk op het doek en tegenwoordig teken ik vooral op Ipad. In die werkjes vind ik veel inspiratie voor mijn olieverf schilderijenen.”
“Door de jaren heen ben ik geëvolueerd naar een soms meer gestileerde weergave van de werkelijkheid. De realiteit wordt heel subjectief. Mijn werk is figuratief maar niet echt realistisch. Je zou het magisch realistisch kunnen noemen. Beelden uit documentaires, films en herinneringen die mij op de een of andere manier raken, blijven in mijn geheugen hangen en vroeg of laat komen die op het doek of in een schets terecht”, vertelt Andrée.



“Mijn Ipad, olieverfbenodigdheden en een schort.”
“Mijn droom atelier zou lichtstraten hebben, hoog en ruim zijn. Een comfortabele zetel van waaruit ik mijn werk met een kritisch oog zou kunnen onderzoeken en een grote werktafel om mijn doeken op te spannen, beelden uit te spreiden en te knutselen.”
“Ik bekijk het werk waaraan ik verder werk op een zo objectief mogelijke manier en meestal zie ik wel iets om aan te passen”, vertelt Andrée.



“Als ik tevreden ben over het resultaat vind ik mijn werk oké, maar het gebeurt dat ik na maanden of jaren toch nog zaken verander omdat ik nadien toch nog dingen zie die mij storen. Dit jaar bijvoorbeeld, herwerk of overschilder ik al mijn vroeger werk waarover ik niet 100% tevreden ben.”
“Ik heb geen droomproject of -opdracht. Ik doe gewoon hetgeen mij inspireert en hoop dat mijn werk geapprecieerd wordt.”
“Laat je niet beïnvloeden door mode, blijf jezelf!” besluit Andrée.
Publieke smidse sluit en Antoine Loontjens blikt terug
Antoine Loontjens (Aalter)
Cultuur- en erfgoedpubliek
Met vlag en wimpel: het doek valt over Vlaggenatelier Cuelenaere
Jan Cuelenaere
Cultuur- en erfgoedpubliek
Wil je graag op de hoogte blijven?