Cultuuroverleg
Meetjesland

Archeologiedagen Meetjesland

Nieuws, Projecten

Archeologiedagen in het Meetjesland

05 mei 2025

Cultuur- en erfgoedpubliek

Tijdens de Archeologiedagen kom je meer te weten over de vele gezichten van archeologie tijdens leerrijke, avontuurlijke en speelse activiteiten. Ontdek wat je kan beleven in het Meetjesland.

Deel dit artikel

facebook twitter

Wat beleef je tijdens de Archeologiedagen?

Archeologie spreekt tot de verbeelding van klein en groot. Opgravingen maken ons nieuwsgierig want ze onthullen iets over ons verleden: hoe leefden onze voorouders, wat aten ze, hoe zagen hun woningen eruit, …?

Tijdens de Archeologiedagen kom je meer te weten over de vele gezichten van archeologie tijdens leerrijke, avontuurlijke en speelse activiteiten.

In onze regio is er een activiteit in Eeklo en in Sint-Laureins. Ontdek ze hieronder of op op www.uitinhetmeetjesland.be/archeologiedagen

Archeologiedagen: Verdronken dorpen in het Meetjeslandse Krekengebied

Fietsroute van 30 km door het magische Meetjesland!

Stap op je fiets en maak een avontuurlijke rit van 30 km, die begint en eindigt in het gezellige dorpje Sint-Margriete, in het mooie Meetjesland. Deze route brengt je door het bijzondere krekengebied, een plek die rustig en stil is, waar je alleen het zachte kabbelende water hoort. Dit vlakke landschap lijkt wel een biljarttafel, maar wat je niet ziet, is dat het ooit werd verwoest door enorme zeewateren die alles op hun pad meenamen!

Wat je misschien nog niet weet, is dat er onder de grond een geheim landschap schuilgaat. In de middeleeuwen stonden hier huizen, boerderijen en zelfs dorpen, maar door de golven zijn veel van deze plekken verdwenen.

Deze unieke rondleiding wordt begeleid door archeoloog Sam De Decker, die je alles zal vertellen over de rijke geschiedenis van dit bijzondere gebied.

Dus, trek je fietsschoenen aan en ontdek dit mysterieuze en mooie stukje Vlaanderen! Let wel: er zijn maar 25 plaatsen beschikbaar, dus wees er snel bij!

Deze gegidste rondleing is een samenwerking tussen het Agentschap Onroerend Erfgoed en IOED Meetjesland.

Meer info en inschrijven op www.uitinhetmeetjesland.be/archeologiedagen

Archeologiedagen: Help de archeologen bij het ontdekken van Eeklo’s verleden!

In het kader van de restauratie van het Stadhuis en de herinrichting van de Markt en het Ceremonieplein in Eeklo, werd een archeologisch onderzoek uitgevoerd. Tijdens dit onderzoek kwamen tal van interessante vondsten naar boven die een inkijk geven in de geschiedenis van de stad.

Op zaterdag 24 mei krijg je de unieke kans om samen met de archeologen deze vondsten schoon te maken. Dit is je gelegenheid om meer te leren over de geschiedenis van Eeklo en de verhalen achter de scherven en andere objecten die tijdens het onderzoek zijn opgegraven. De archeologen zullen je alles vertellen over de herkomst en het belang van de verschillende vondsten.

Schrijf je in voor één van de drie beschikbare tijdsloten en kom meer te weten over de verborgen geschiedenis van onze stad. Deelname is mogelijk vanaf 14 jaar. Let wel: er zijn maar 8 plaatsen per tijdslot, dus wees er snel bij!

Meer info en inschrijven op www.uitinhetmeetjesland.be/archeologiedagen

Recente nieuwsberichten

Nieuwsbrief

Wil je graag op de hoogte blijven?